0

Кросівки adidas

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Impossible Is Nothing.  Історія виникнення бренду adidas.  

Компанія adidas AG, або просто adidas — німецький концерн, який випускає спортивне взуття та одяг під брендами adidas і Reebok. Сьогодні adidas займає другий рядок у рейтингу спортивних світових брендів після Nike. А починалося все в далекому 1918 році після першої світової війни.

Адольф Дасслер народився 3 листопада 1900 року в баварському містечку Герцогенаурах. Після закінчення війни в 1918 році, в країні панувала розруха й інфляція, і для сім'ї Дасслер як і для багатьох інших настали важкі часи. Перебиваючись випадковими заробітками, на початку 1920 року Дасслери на сімейній раді вирішили організувати сімейну справу — пошиття взуття. Під взуттєву майстерню віддали пральню матері, Аді переробив велосипед у машинку для оброблення шкір, а його сестри і мати робили викрійки з полотна.

Першою продукцією були спальні тапочки зі списаного військового обмундирування і старих автомобільних покришок. Збутом продукції займався Руді Дасслер, брат Аді. Через чотири роки дванадцять працівників, включаючи членів сім'ї, виробляли по 50 пар взуття в день, а вже в липні 1924 року заснували компанію "Взуттєва фабрика братів Дасслер».

Пристрастю Аді був футбол, який якраз тоді став найпопулярнішою грою в Європі, і у 1925 році, коли справи фірми йшли добре, він зміг собі дозволити невелику фантазію. Аді придумав і зшив футбольні бутси з шипами, які викував для нього місцевий коваль — так народилося перше шиповане спортивне взуття.

Шиповки Аді виявилися зручними, і разом з гімнастичними тапочками стали основною продукцією Дасслерів. В 1927 справи розширилася , і в 1927 році Дасслери орендували для своєї фабрики цілий будинок. Штат працівників був збільшений до 25 чоловік, а виробництво до 100 пар взуття в день, і незабаром Дасслери змогли викупити орендовану фабрику.

Після успіху шипованих футбольних бутс, Аді вирішів робити взуття для Олімпіад. Вперше спортсмени виступили в шипованому взутті "Дасслер" на Олімпіаді 1928 року в Амстердамі. На наступній Олімпіаді в 1932 році в Лос-Анджелесі німець Артур Йонат став третім у бігу на 100 метрів. Але найуспішнішим став 1936 рік — на берлінській Олімпіаді чорношкірий американський бігун Джессі Оуен у взутті "Дасслер" завоював чотири золоті медалі і встановив п'ять світових рекордів. У рік Олімпіади в Берліні продажі "Фабрики братів Дасслер" перевищили 400 000 німецьких марок і вже в 1938 році відкривається друга фабрика Дасслеров. Обидва підприємства випускають щодня 1000 пар взуття.

Друга світова війна на якийсь час зупинила виробництво товарів для спорту, а після війни війни відносини між братами стали ще більш напруженими, і навесні 1948 року, незабаром після смерті батька, Аді і Руді остаточно посварилися і вирішили розділити компанію. Кожен з них забрав собі одну фабрику. Аді назвав свою фірму Addas, а Руді назвав свою Ruda. Але вже через кілька місяців Addas перетворюється в adidas (абревіатура від Аді Дасслер), а Ruda у Puma. Так припинив існування всесвітньо відомий у той час бренд — Dassler. Після розвалу сімейного підприємства брати один з одним не розмовляли, а Puma і adidas стали найзапеклішими конкурентами.

Розлучившись з братом, Аді став одноособовим господарем власної компанії, і йому не потрібно було ні з ким радитися. Скориставшись цією вседозволеністю, він вже через рік злегка порушив договір із братом про невикористання  символіки фабрики Дасслеров. Аді взяв дві смуги з емблеми Dassler, домалював до них третю і запатентував отримані як символ adidas.

У 1949 році Аді створює перші бутси зі змінними гумовими шипами, а в 1950-му футбольні бутси, пристосовані для гри в футбол на снігу і на мерзлій землі. Він відновлює старі зв'язки з національними олімпійськими комітетами, і вже на Олімпіаді в Гельсінкі в 1952 році, більшість спортсменів взуваються вже не в Dassler, а в adidas.

На тій же Олімпіаді Аді приходить у голову думка пропонувати спортсменам інші товари під маркою adidas, і він починає виробництво сумок, хоча кросівки залишаються основним напрямком діяльності. Аді шукає партнера, який візьме на себе виробництво одягу. На одній із зустрічей він знайомиться з господарем текстильної фабрики Віллі Зельтенрайхом, якому замовляє тисячу спортивних костюмів із трьома смужками уздовж рукавів. Товар пішов настільки добре, що Зельтенрайх став шити тільки для adidas.

1952 рік, Олімпіада в Гельсінкі. Еміль Затопек в спортивному взутті adidas завойовує протягом тижня три золоті медалі на дистанціях 5.000 м, 10.000 м і в марафоні. Досягнення, яке не перевершене донині. Дружина Затопека перемагає в змаганні з метання списа.

1954 рік. Взуття adidas поза конкуренцією на Чемпіонаті Світу з футболу — збірна Німеччини вперше стала чемпіоном світу з футболу. Аді особисто був присутній на вирішальних матчах у Берні, і під його особистим керівництвом, перед кожною грою, бутси футболістів пристосовували до грунту і погодних умов за допомогою нової технології змінних шипів.

1956 рік — угода з МОК про рекламу adidas на Олімпійських Іграх в Мельбурні. Настає золотий вік adidas — на Олімпіаді в Римі 1960 року більшість легкоатлетів роблять ставку на спортивне взуття аdidas.

У 1968 році на олімпіаді в Мехіко спортсмени у кросівках аdidas завойовують 37 золотих, 35 срібних і 35 бронзових медалей, а в 1972-му adidas стає титульним спонсором Олімпійських Ігор у Мюнхені.

1972 рік — народження фірмового трилисника.

У 1975 році Аді Дасслер стає почесним членом Американської асоціації спортивних товарів — першим серед не американців.

У 1978 році Адольф Дасслер вмирає, і керівництво компанією переходить до його вдови — Катаріни, яка цілком успішно справляється з керівництвом аж до власної смерті в 1984 році. Компанія дістається Хорсту Дасслеру — сину Аді і Катаріни, який помирає у віці 51 рік і компанія переходить в руки сестер, які на впоравшись з керівництвом продають 80% своїх акцій за 440 млн німецьких марок французькому підприємцю Бернарду Тапі, власнику французького футбольного клубу Олімпік-Марсель.

«Раптово adidas постарів .... Його стали сприймати як щось нудне, утилітарне, учорашнє, то що надягає тато, коли вранці миє машину перед під'їздом», — пише Томас Гед, автор книги 4D Branding.

1990-й рік. Положення adidas просто катастрофічне — збитки досягли $100 млн. Агресивні конкуренти американський Nike і британський Reebok були молодші, креативніше, цікавіше. Змінювався світ, а разом з ним і ринок, не змінювався тільки adidas. Але така спадщина як у adidas, на дорозі не валяється, і в 1993 року нова команда фахівців почала писати нову історію бренду.

Насамперед новий менеджмент переманив з Nike і Reebok кращих менеджерів і дизайнерів, а потім, поступово, вивів виробництво за межі Німеччини — тепер adidas, як і її основні конкуренти, випускає взуття на підприємствах в Індонезії, Китаї, Таїланді: економія на дешевій робочій силі зробила продукцію конкурентною на світовому ринку. В adidas відмовилися від роботи з роздрібними мережами і почали формувати мережу фірмових магазинів і вже в 1996 році adidas знову виступив генеральним спонсором Олімпійських ігор. Підсумок — зростання продажів + 50% в рік, а головне вдалося утвердитися на американському ринку, де adidas отримав частку в 12% ринку спортивного одягу і 10% ринку спортивного взуття.

У 1997 adidas купив французьку фірму Salomon, провідного виробника товарів для зимового спорту, і тепер концерн називається adidas-Salomon. Це дозволило стати другим за величиною світовим виробником спортивних товарів після Nike.

У 2005 Adidas купує компанію Reebok, і ще більше зміцнює свої позиції на ринку спортивних товарів.

В adidas-Salomon AG працює близько 14 000 співробітників, а продажі компанії становлять 6.267 млрд. Євро. Аdidas є постачальником спортивної екіпіровки для 33 національних збірних.

Штаб-квартира дотепер знаходиться на батьківщині Аді Дасслера, в баварському містечку Герцогенаурах. Американська штаб-квартира знаходиться в Портленді.

https://www.adidas.com/us

Розгорнути
Вгору