0

CrossFit

Сортування:
за популярністю спочатку дешевше за назвою

Кросівки для КросФіт "CrossFit"

У перекладі з англійської CrossFit можна перекласти як Cross (перетинати або форсувати), та Fit (фітнес) — тобто форсований або високоінтенсивний фітнес. Ще можно сказати, що CrossFit це функціональні високоінтенсивні тренування, в основі яких лежать вправи з важкої атлетики, гімнастики, аеробіки, гирьового спорту, стронгменів та інших видів спорту, які спрямовані на збільшення сили та витривалості організму.

Комплекси в CrossFit тривають від 15 до 60 хвилин, і включають кілька різноманітних фізичних вправ, в яких задіяні різні групи м'язів. Це можуть бути кардіонавантаження, гімнастичні вправи або робота з вагою. Завдяки комплексам аеробіки, ви тренуєте серцево-судинну систему, завдяки комплексам гімнастики покращується гнучкість тіла та координація, а робота зі штангою розвиває силу, і ви нарощуєте фізичну масу.

Для занять кроссфітом підійде практично будь-який спортивний одяг для залу, або бігу — компресійні футболки, майки, штани, шорти, легінси і т.д. Головне, щоб вам було зручно, одяг не перетягував там, де не потрібно і не сковував рухів під час вправ.

Якщо до одягу особливих вимог немає, то кросівки потрібні особливі, “кросфітівські”. Так як основний комплекс вправ це штанга, гімнастика і фітнес одночасно, то кросівки повинні бути в міру жорсткими, у них має бути чіпка підошва, а верх взуття повинен бути зроблений з дуже міцної тканини, або мати Rope-Tec, щоб під час лазіння по канату кросівки не вийшли з ладу після першого ж спуску, а так як в систему вправ також входить біг, то кросівках повинен бути певний рівень амортизації.

Безперечні лідери у виробництві кросівок для кроссфіту це Reebok із серією Reebok NANO, та NIKE з кросівками NIKE Metcon. Крім основної лінійки обидва бренди також випускають інші варіанти взуття для подібних тренувань, — у Reebok це Reebok CrossFit Grace, Reebok CrosSpeed, Reebok CrossFit Nano Pump, а у NIKE, крім класичних метконів, це лінійка NIKE Metcon Flyknit. До умовно кросфітовських моделей у NIKE можна віднести лінійку NIKE Trainer, - вони звичайно більше призначені для тренувань в залі, але завдяки виключно гнучкій підошві, і міцному верху, цілком можуть підійти під кросфітовські системи вправ.

На сьогоднішній день практично всі спортивні бренди роблять взуття для КросФіт тренувань. У Inov це кросівки Inov-8 F-Lite G-300, Altra це XIT Xt, Under Armour TriBase Reign, Mizuno лінійка Mizuno TC, New Balance Minimus, а бренд NOBULL взагалі все своє взуття робить з урахуванням вправ для CrossFit тренувань.

Яка з цих моделей краще чи гірше сказати складно, тому-що в чомусь всі ці моделі схожі, у чомусь вони відрізняються, але кожна по-своєму відповідає вимогам цього виду спорту. Так що говорити, що Metcon краще, ніж Nano, або Inov-8 краще за Altra не можна, комусь підійде одне, комусь інше. До речі, старі моделі, наприклад Reebok Nano 5, досі мають великий попит.

Як варіант, для роботи зі штангою, можна використовувати звичайні штангетки, або штангетки для кросфіту, але такі кросівки не зможуть покрити весь спектр вправ у кросфіті, особливо біг, тому обов'язково буде необхідна друга пара взуття для бігу, фітнесу і каната.

Вгору
,