У 2020 році виповнюється рівно 50 років з моменту першого релізу однієї з ключових моделей для компанії adidas — adidas Superstar.

За час свого існування кросівки adidas Superstar стали іконою сучасного дизайну. У різний час їх носили відомі діячі культури, дизайнери, музиканти, кінозірки і звичайно ж спортсмени.

Спочатку adidas Superstar були призначені для баскетбольного майданчика, сьогодні ця модель один з незамінних атрибутів вуличної моди. До виходу Superstar від adidas, виробники спортивного взуття шукали методи захисту миска кросівок. Баскетбол з кожним днем ​​ставав все жорсткішим, спортсмени демонстрували більше боротьби, використовуючи нові маневри і трюки, і травматизм, саме в цьому виді спорту, збільшувався. Додавши ребристі смуги, що стали відмінною рисою Superstar, adidas France винайшли мисок-черепашку і змінили індустрію спортивного взуття для баскетболу. Шкіряний силует з гумовим носком пропонував захист, комфорт і стійкість, роблячи традиційне взуття з парусини застарілим. Незабаром adidas Superstar стали улюбленцями гравців, і саме ці кросівки змусили всіх виробників назавжди змінити підхід до виготовлення взуття саме для цього спорту. Ну а зайняти почесне місце в історії спорту допомогли легенди, що носили саме adidas Superstar, Карім Абдул-Джаббар, та інші чемпіони NBA.

Від баскетбольних команд 70-80-х силует перейшов до нью-йоркських музичних коллективів, і опинився у серці хіп-хоп революції. Одним з таких колективів була реп-група Run-DMC, яка носила adidas Superstar без шнурків, з гордо висунутим назовні язичком. Силует відразу ж став синонімом енергії молоді та її бунтарського духу.

Ще однією субкультурою, яка підхопила adidas Superstar став скейтбординг. Любителі та професіонали, включаючи Марка Гонзалеса, полюбили ці кросівки за ізносостійкість та гарне зчеплення з дошкою.

Свої версії Superstar протягом півстоліття пропонували різні атлети, художники, митці та музиканти, кожен раз додаючи щось цікаве до відомого силуету.

Перша значна колаборація для adidas Superstar з'явилася в 2003 році з BAPE. У той час, як би ще не було культури колаборацій, календарів релізів, та чисельних інтернет-порталів, що розповідають про кожну новинку. adidas Super Ape Star були одними з перших, і з'явилися в фірмовому камуфляжі з унікальною підошвою, в гуму якої додали трохи барвника, який надав їй кремового відтінку.

У 2005-му році, до 35-річного ювілею силуету, adidas підготував 35 колаборацій, вразивши всіх масштабом проекту. Тоді ж офіційно з'явився підрозділ adidas Consortium, який об'єднав найбільш значущих рітейлерів компанії, серед яких були UNDEFEATED, Footpatrol, UNION і NEIGHBORHOOD, для яких створили лімітовані моделі Superstar в кількості не більше 300 пар. В ювілейний реліз увійшла і модель adidas Superstar Run-DMC Edition, присвячена цій групі.

У 2019 році головною подією для силуету стала перша в історії німецького бренду співпрацю з Prada, в результаті якого з'явилася одна з найрозкішніших моделей. Кожна пара була виготовлена ​​в Італії з преміальної шкіри і отримала унікальний серійний номер, те ж саме стосується і сумки Prada Bowling bag з цього ж релізу.

Ще одну цікаву модель в 2019 році придумав скейтбордист Блонді Маккой. У співпраці з adidas Skateboarding він створив модель, де більшу частину верху зайняв прозорий матеріал з ПВХ. Кожна пара йшла в комплекті з трьома парами шкарпеток, колір і дизайн яких відмінно доповнювали реліз Adidas Superstar.

Кожна нова колаборація з adidas Superstar це ідея, закладена 50 років тому, і в честь 50-річного ювілею бренд планує безліч пам'ятних релізів, про які ми постараємося розповісти в міру надходження новин.