Dr. Martens x Jean-Michel Basquiat Iconic 1460.

Черевики Dr. Martens 1460 культова модель всіх часів і поколінь з 1960 року. Щось покращувати, або змінювати в цьому силуеті справа невдячна, тому, єдині варіації і зміни, які в них допускаються це нові кольори, матеріалами або випуск цікавих колаборацій.

На цей раз Dr. Martens порадував нас другою за рахунком роботою зі знаменитими принтами робіт Жан-Мішеля Баскія. Фрагменти робіт художника Untitled і Pez Dispenser з'явилися на культових чоботах Dr. Martens 1460, туфлях Dr. Martens 1461, і на рюкзаку. Як і в попередній колаборації, були використані не тільки фрагменти картин, а й знаковий елемент творчості Баскія — символ корони, який проходить через усю творчість художника.

Самовираження, свобода і бунтарство — ці три якості притаманні і культовому бренду, і знаменитому художнику.

 

Jean-Michel Basquiat (Жан-Мішель Баскія) — культовий американський графіті і стріт-арт художник, неоекспресіоніст, видатна особистість і ікона стилю, народився в Нью-Йорку 22 грудня 1960 року. Разом з мамою, з дитинства відвідував виставки і театри, в 3 роки він вирішив, що хоче стати художником, а в 12 років написав свою першу картину. У 17 років Баскія інтригував громадськість Нью-Йорка, залишаючи на стінах графіті з фразами, які підписував SAMO, що по його баченню означало «same old shit».

У 18 років Баскія був змушений покинути будинок — мати потрапила на лікування в психіатричну клінику, а відносини з батьком не складалися. Почалися кілька років поневірянь по друзях і знайомих, які були наповнені випадковими заробітками продажею листівок і футболок зі своїми роботами, творчість яких було пронизана близькими для митця проблемами — нерівність, расизм і страхи. Баскія завжди хотів прославитися, і показати всім на що здатний, тому на плаву, всі ці роки, його тримало саме це прагнення отримати загальне визнання. Відзнакою всіх його робіт була корона, а візитною карткою художника були дорогі костюми від Armani, заляпані фарбою, які створювали абсолютно божевільний контраст з босими ногами. У ресторанах він замовляв найдорожчі страви, і відвідував наймодніші тусовки. Однак ні гроші, ні багатство не було метою. Баскія міг безкоштовно розмалювати дизайнерський смокінг, дати випадковому знайомому в борг велику суму, або розкидати стодоларові купюри з вікна лімузина. У той же час, якщо покупець його картин йому не подобався, він їх не продавав, а особливо він не любив прохання зробити щось на замовлення "під колір інтер'єру". Вся недовге життя художника пройшла в боязні за себе, за своє життя, і за те, що слава може минути і він впаде у забуття. Все дуже ускладнювалося наркотиками, і в кінці кінців фінал творчості і його життя настав 12 серпня 1988 року, в день, коли Жан-Мішель Баскія був знайдений мертвим у власній студії. Прожити яскраве і коротке життя, завоювати світ, і довести всім що він талановитий — така неймовірна кар'єра Баскія.